ПЛАН УРОКУ
МЛ 3 (2-3).1.2. КЛАДКА КУТІВ
ТОВЩИНОЮ В 1 ЦЕГЛИНУ ПО ОДНОРЯДНІЙ СИСТЕМІ ПЕРЕВ’ЯЗУВАННЯ ШВІВ.
Мета
уроку:
навчальна: навчити учнів
правильній кладці кутів в 1 цеглину по однорядній системі перев’язки швів.
розвивальна: розвивати
самостійність і творчість у виконанні роботи.
виховна: виховувати в учнів любов до вибраної професії,
дружелюбність, повагу один до одного.
Тип
уроку: Засвоєння нових знань.
Матеріальне забезпечення уроку: плакати,
макети, інструкційні карти, магнітна дошка, план уроку, інструменти,
риштування, тренувальні місц
ХІД УРОКУ
І.ОРГАНІЗАЦІЯ УРОКУ:
прийняття рапорту від чергового, огляд зовнішнього вигляду учнів, з дотриманням
правил техніки безпеки, перевірка кількості учнів на уроці
ІІ.
ВСТУПНИЙ ІНСТРУКТАЖ
- повідомити тему уроку;
- повідомити мету уроку.
2.
Актуалізація знань учнів :
усне опитування
попереднього матеріалу
Повторення
пройденого матеріалу по предмету спецтехнології та
матеріалознавства; з врахуванням знань на оцінку.
1.
Які є методи і послідовність цегляної кладки?
2.
Який інструмент застосовується для
цегляної кладки?
3.
Яких правил техніки безпеки потрібно
дотримуватись при виконанні цегляної кладки?
4.
Які є види перев’язок цегляної кладки?
5.
Які розчини застосовують для цегляної
кладки?
Пояснення матеріалу уроку.
Особисто приступаю до виконання
прийомів кладки кутів в 1 цеглину Організовую робоче місце, яке відповідає
вимогам.
З точністю викладаю перший ряд
зовнішньої версти тичковою цеглою, а другий ложковою, з ретельним поясненням.
Викладання кута я виконую в такій
послідовності. Перший ряд тичковий, від стіни прямого кута починаю від
зовнішньої поверхні двома трьох чвертками. Другий ряд зовнішньої версти
викладають ложками. Для дотримання перев’язки швів у внутрішні версти в забутку
вкладаю четвертинки цегли. Приділяю увагу товщині вертикальних і горизонтальних
швів. Постійно перевіряю вертикальність і горизонтальність цегляної кладки.
Звертаю увагу на економію матеріалу,
дотримання правил охорони праці, на справність інструменту, риштувань та
організацію робочих місць.
Правила техніки
безпеки.
При веденні
цегляної кладки необхідно виконувати такі правила техніки безпеки.
Всі ручні інструменти і пристрої повинні бути у справному стані і відповідати
характеру і вимогам виконуваної роботи.
Інструменти необхідно правильно і міцно насаджувати на ручки, їх робочі
поверхні повинні бути рівними, без задирок. Пошкоджені або деформовані
інструменти треба вибраковувати. При перенесенні гострих предметів і
інструментів їх вістря повинно бути захищене накладками або чохлами; під час
роботи не можна повертати інструменти вістрям до себе; класти їх треба так, щоб
вони не могли впасти.
При виконанні робіт муляр повинен бути одягнутий у спеціальний комбінезон і
мати рукавиці.
Рекомендується під час кладки користуватися гумовими напальчниками. Для
захисту пальців рук мулярі часто застосовують другий спосіб – обгортають перший
і половину другого суглоба пальців лівої руки ізоляційною стрічкою.
Виконуючи цегляну кладку, муляр не повинен ставати на стіну, а працювати
тільки з підмосток чи настилу риштувань.
Працюючи на стіні (стояти на внутрішній версті) можна в тому випадку,
якщо товщина стіни дорівнює трьом цеглинам і більше; при цьому слід обов’язково
застосовувати запобіжні пояси і прив’язуватись до стійких конструкцій.
Знайомлю учнів з інструкційною картою,
її вивчення та призначення..
Для
закріплення матеріалу викликаю учнів, де разом з ними, з моїм
поясненням, вони пробують виконати дані операції.
Розділяю учнів ланками. Даю завдання,
розподіляю по робочих місцях.
ПОТОЧНИЙ
ІНСТРУКТАЖ
Проводжу цільові обходи:
а) з ціллю організації робочих
місць та дотримання правил техніки безпеки;
б) з ціллю перевірки правильності
виконання прийомів та користування вимірювальними інструментами;
в) з ціллю виявлення помилок та
проведення додаткового, колективного інструктажу;
г) з ціллю перевірки завдань та
виставлення оцінок.
ЗАКЛЮЧНИЙ ІНСТРУКТАЖ
Проводжу аналіз, як пройшло
заняття, яких результатів досягла група, окремі учні, вказую на помилки,
порушення трудової та технологічної дисципліни. Виявляю кращі роботи учнів та
ланок.
Видаю
домашнє завдання.
ПЛАН УРОКУ
МЛ 3 (2-3).1.2.КЛАДКА КУТІВ
ТОВЩИНОЮ 1,5 ЦЕГЛИНИ ПО ОДНОРЯДНІЙ СИСТЕМІ ПЕРЕВ’ЯЗУВАННЯ ШВІВ.
Мета
уроку:
навчальна: навчити учнів
правильній кладці кутів 1,5 цеглини по однорядній системі перев’язки швів, сформувати на
основі
теоретичних знань практичні навики, прийоми і початкові уміння в оволодінні даними
прийомами.
розвивальна: розвивати
самостійність і творчість у виконанні роботи.
виховна: виховувати в учнів любов до вибраної професії,
дружелюбність, повагу один до одного.
Тип
уроку: Засвоєння нових знань, умінь.
Дидактичне забезпечення уроку: план
уроку, інструкційні карти, картки-завдання, кросворд
Матеріальне забезпечення уроку: інструменти,
матеріали, пристрої, інвентар.
Місце проведення уроку:
навчальна майстерня
ХІД УРОКУ
І.ОРГАНІЗАЦІЯ УРОКУ:
прийняття рапорту від чергового, огляд зовнішнього вигляду учнів, з дотриманням
правил техніки безпеки, перевірка кількості учнів на уроці.
ІІ.
ВСТУПНИЙ ІНСТРУКТАЖ
- повідомити тему уроку;
- повідомити мету уроку.
2.
Актуалізація знань учнів :
усне опитування
попереднього матеріалу
Повторення
матеріалу уроку з предмету спецтехнології, матеріалознавства та
в/н, за запитаннями, картками-завданнями та розв’язування кросворду,з
врахуванням відповідей на оцінку.
1. Які є методи і послідовність цегляної
кладки?
2. Який інструмент застосовується для
цегляної кладки?
3.Яких правил техніки безпеки потрібно
дотримуватись при виконанні цегляної
кладки?
4.Які є види перев’язок цегляної кладки?
5. Які розчини застосовують для цегляної
кладки?
Пояснення матеріалу уроку.
Особисто приступаю до виконання
прийомів кладки кутів в 1,5 цеглини. Організовую робоче місце, яке відповідає
вимогам.
З точністю викладаю перший ряд
зовнішньої версти тичковою цеглою, а другий ложковою, з ретельним поясненням.
Викладання кута я виконую в такій
послідовності. Перший ряд тичковий, від стіни прямого кута починаю від
зовнішньої поверхні двома трьох чвертками. Другий ряд зовнішньої версти
викладають ложками. Для дотримання перев’язки швів у внутрішні версти в забутку
вкладаю четвертинки цегли. Приділяю увагу товщині вертикальних і горизонтальних
швів. Постійно перевіряю вертикальність і горизонтальність цегляної кладки.
Звертаю увагу на економію матеріалу,
дотримання правил охорони праці, на справність інструменту, риштувань та
організацію робочих місць.
Правила техніки
безпеки
При веденні
цегляної кладки необхідно виконувати такі правила техніки безпеки.
Всі ручні інструменти і пристрої повинні бути у справному стані і
відповідати характеру і вимогам виконуваної роботи.
Інструменти необхідно правильно і міцно насаджувати на ручки, їх робочі
поверхні повинні бути рівними, без задирок. Пошкоджені або деформовані
інструменти треба вибраковувати. При перенесенні гострих предметів і
інструментів їх вістря повинно бути захищене накладками або чохлами; під час
роботи не можна повертати інструменти вістрям до себе; класти їх треба так, щоб
вони не могли впасти.
При виконанні робіт муляр повинен бути одягнутий у спеціальний комбінезон і
мати рукавиці.
Рекомендується під час кладки користуватися гумовими напальчниками. Для
захисту пальців рук мулярі часто застосовують другий спосіб – обгортають перший
і половину другого суглоба пальців лівої руки ізоляційною стрічкою.
Знайомлю учнів з інструкційною картою,
її вивчення та призначення..
Для
закріплення матеріалу викликаю учнів, де разом з ними, з моїм
поясненням, вони пробують виконати дані операції.
Розділяю учнів ланками.
Даю завдання, розподіляю по робочих
місцях.
ПОТОЧНИЙ
ІНСТРУКТАЖ
Проводжу цільові обходи:
а) з ціллю організації робочих
місць та дотримання правил техніки безпеки;
б) з ціллю перевірки правильності
виконання прийомів та користування вимірювальними інструментами;
в) з ціллю виявлення помилок та
проведення додаткового, колективного інструктажу;
г) з ціллю перевірки завдань та
виставлення оцінок.
Прибирання робочих місць.
ЗАКЛЮЧНИЙ ІНСТРУКТАЖ
Об’явлення
досягнення мети уроку. Глибокий аналіз уроку, виконання завдань, об’явлення
оцінок, звернути увагу на типові допущенні помилки, звернути увагу на
дотримання правил техніки безпеки,
порушення трудової та
технологічної дисципліни. Виявляю кращі роботи учнів та ланок.
Видаю
домашнє завдання.
Немає коментарів:
Дописати коментар